“Північний потік-2” нічим не відрізняється від анексії Криму – Зеленський

Глава України Володимир Зеленський заявив, що Північний потік-2 – черговий важіль впливу, і Москва зробить все можливе, щоб використати його проти України.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung, яке публікує Офіс Президента.

“Якщо вони добудують Північний потік-2 – це загроза для енергетичної безпеки України та Європи. Росія точно нас відключить. Так, у нас є контракт. До речі, завдяки Німеччині і Франції ми в нормандському форматі домовилися про цей контракт на п’ять років. І з цих п’яти років майже два вже пройшли. Через три роки цей контракт закінчиться. Якщо вони завершать технічну сторону Північного потоку-2 в цьому році, він запрацює через два-три роки. І ми знаємо, що буде. Все це робиться для того, щоб наступного контракту в України не було”, – сказав Зеленський.

Також він вважає, що РФ буде використовувати дане питання в питаннях Донбасу і Криму.

“Північний потік-2, я вважаю, нічим не відрізняється від анексії Криму. Я поясню, чому. Щоб забрати собі Крим і мати можливість торгуватися, була розпочата війна на сході України, тоді потроху “забувається” питання Криму… Але ми продовжували піднімати цю тему. Саме тому я вирішив створити Кримську платформу… Тепер росіяни йдуть за однаковим сценарієм. Тобто у них з’являються постійні важелі для торгів”,  зазначив Зеленський.

аннексия Крыма

“Далі, щоб торгуватися по Донбасу, щоб “вибити” для сепаратистів амністію, щоб залишити за Росією контроль над результатами місцевих виборів і так далі, потрібно підвищувати ставки. Північний потік-2 на сьогодні – це козирна ставка. Реально у них на руках флеш-рояль, який ще й частково підтримує Європа”, – додав президент.

Крім того, Зеленський виступив за те, щоб співвласниками української ГТС стали іноземці.

“Я дійсно вважаю, що було б круто мати в ролі партнерів, як співвласників в ГТС України, Європу та Сполучені Штати. Тому що питання не в тому, що ніхто б нам не пошкодив цю трубу, не здійснював проти неї будь-які дії, але в тому, що всі захищали б ці контракти і захищали в цілому безпеку України і Європи”, – сказав він.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *