Росія освоює Арктику військовими підводними човнами

З глобальним потеплінням, що набирає темпи, морська навігація в холодних водах Північного льодовитого океану з часом може залишатися відкритою навіть взимку.

У зв’язку з цим, Росія почала активно займати нові землі на архіпелагах Арктики. Її активність не випадкова, адже з 2021 року РФ стала головою в Арктичному союзі на два роки. І хоч в Кремлі запевняли, що на період головування вони «збережуть Північний полюс регіоном миру і співпраці», в березні російські атомні підводні човни пробили півметрові льоди Арктики.

Арктичні льоди пробивали раніше і США, і Великобританія, і СРСР. Тим не менш, це було скоріше проявом військових технологій. Підводні човни являли собою судна загального призначення. Росія ж направила в регіон саме стратегічні сили. Атомні підводні човни з ядерною зброєю на борту.
З весни 2021 року супутники світових країн стежать за мілітаризацією регіону. Розвідка спецслужб повідомляє, що арктичні бази росіян розширюються, а військові аеродроми зміцнюються. Також на деяких знімках можна побачити присутність тих самих атомних підводних човнів.

Тож не дивно, що учасники Арктичного союзу, а також деякі інші лідери країн висловлюють заклопотаність присутністю російських ядерних боєголовок на Півночі. Приводу для їхнього розміщення ніхто не давав.
Безсумнівно, мілітаризація Арктики необхідна Кремлю для досягнення певних цілей, які поки невідомі. Проте присутність ядерних сил турбує і змушує проявляти підвищений інтерес збройні сили інших країн. Таким чином Путін продовжує діяти в стилі «Холодної війни», змушуючи світових лідерів ставитися до Росії як до агресора і порушника світового порядку.
Больше информации на портале Матрица Свободы: https://myc.news/ua/specproekty/rossiya_osvaivaet_arktiku_voennymi_podvodnymi_lodkami

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *