Громадська спілка РПЦвУ «Миряни» та запланований т.зв. «Чорногорський сценарій»

Як і очікувалося, новостворена громадська організація «Миряни», на чолі з РПЦвУ, дуже швидко і дуже ґрунтовно увірвалася в інформаційний потік українського сегмента.

ГО “Миряни”, було засновано на початку цього року, хоча свою активну діяльність організація розпочала лише на початку червня. І почала її з вже нам добре відомих наративів, спрямованих на дестабілізацію суспільно-громадського порядку в Україні, що в свою чергу, при позитивному розвитку подій для даної структури, має на меті як мінімум зірвати візит Вселенського патріарха в Україну, на 30-річчя Незалежності, а як максимум — реалізувати у нас в країні т.зв. «Чорногорський сценарій».

Про те, що РПЦвУ намір реалізувати в Україні «Чорногорський сценарій» стало очевидно досить давно. Це було очевидно ще на початку 2020 року. Причому, проєкт цей зародився відразу після того, як в самій Чорногорії його успішно вдалося реалізувати Сербській православній церкві, під пильним наглядом РПЦ і ГУ ГШ ЗС РФ (ГРУ), агенти якого навіть проводили консультації з сербським духовенством, і так само з РПЦвУ.

Саме митрополит РПЦвУ Онуфрій був відправлений патріархом Кирилом в Чорногорію для участі в комплексі пропагандистських акцій спільно з митрополитом Чорногорським і Приморським Амфілохієм (Радовичем). Але, пандемія коронавірусу і суворі карантинні заходи завадили РПЦвУ реалізувати даний сценарій, обмеживши цей період лише інформаційними кампаніями.

З іншого боку, пандемія дозволила РПЦвУ провести найширший спектр епідеміологічних диверсій.

Так, під патронатом РПЦвУ, починаючи з 2020 року, поширювалися фейки, у зв’язку з прибуттям в Україну перших евакуйованих українців з Ухані, був реалізований терористичний акт, по сприянню максимальному зараженню прихожан коронавірусом на Вербну неділю та Великдень, з подальшою деструктивною інформаційною хвилею про «гоніння церкви». Почався новий етап дестабілізації нашої країни даною структурою. Причому його організатори навіть не приховують, що лекала зняті з «чорногорської» методички.

Варто відзначити, на початку 2021 року активна фаза діяльності ГО “Миряни” була знижена, оскільки саме в цей період мали місце внутрішні тертя в структурі, як філії, так і материнській компанії, з офісом в Даниловому монастирі. Зокрема, РПЦвУ перебувала в стані транзиту заступництва, від табору Вадима Новінського, який вважався до недавну абсолютним монополістом у релігійних питаннях філії РПЦ в Україні, до табору Віктора Медведчука.

Це, до речі кажучи, виявлялося і в методах, які РПЦвУ в своїх акціях запозичила у ОПЗЖ. Але, після того, як медійні майданчики Медведчука, 112UA. ZiK і NewsONE були закриті, головним рупором пропаганди «русского мира» в Україні стала саме РПЦвУ. По суті, на сьогодні, саме РПЦвУ має наймасштабнішу «аудиторію» з числа прихожан, яким під час проповідей, регулярно і масово, вливаються основні наративи російської пропаганди. Жоден телеканал Віктора Медведчука не міг похвалитися настільки широкою аудиторією, що опинилася одночасно під впливом тих, з ким і сперечатися заборонено — адже вони «святі люди!»

І під акомпанемент збігу всіх цих подій, виникає нова структура «Миряни», яка спочатку створювалася як рупор незгоди з перейменуванням УПЦ МП в РПЦвУ, але будучи багатопрофільною структурою, яка до того ж отримала медійну підтримку від тих, хто є розкритими агентами російської розвідки, буде охоплювати куди більше напрямків і цілей.

Очевидно, що однією з них є реалізація «Чорногірського сценарію» в Україні, або, хоча б його подібності. І головним рупором цього проєкту стане саме новий бренд РПЦвУ — «Миряни». Чи доречніше буде сказати – новий бренд російської розвідки в Україні, під прикриттям РПЦвУ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *